Szkolne Dni Tischnera

  • By ml
  • 22 marca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Józef Tischner – Ksiądz, Filozof, Góral, ale przede wszystkim Człowiek. W dniach 14-18 marca obchodziliśmy szkolny tydzień patrona by przypomnieć Jego postać,  świat umiłowanych gór, które kochał, świat ludzi, z którymi na co dzień żył, świat kultury i folkloru góralskiego, którym był zafascynowany.

W trakcie obchodów szkolnych dni patrona biblioteka udostępniła ekspozycję “Czytelnia Tischnera”, część klasy obejrzała film “Jego oczami” w reżyserii Szymona Wróbla, czytano fragmenty “Alfabetu Tischnera”, a także można było wysłuchać prelekcji pani Anny Szewczyk. Wykład dotyczył filozofii i wartości tischnerowskich, wzięły w nim udział klasy: II TE a, II TE c, II TE d, I TE e, II TE f oraz III c.

Przez cały tydzień można było czytać porozwieszane w bibliotece myśli księdza Tischnera, a także wylosować zapewne nie przypadkowy cytat, by potem “zabrać go w życie” każdego z nas.

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.