Szkolny Konkurs ,,Pieśni patriotycznej”

  • By wwwzs3
  • 13 listopada, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

W piątek 8 listopada odbył się w naszej szkole ,,Konkurs Piosenki Patriotycznej”. Inspiracją konkursu była 95 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Młodzież przypomniała znane pieśni  legionowe, w repertuarze znalazły się również  piosenki patriotyczne.

Podczas szkolnego konkursu młodzież  klas pierwszych zaprezentowała dwie piosenki o treści patriotycznej – pierwszą z nich młodzież wykonywała zespołowo, natomiast drugą w kategorii zespół, duet lub solista.  Młodzież  przypomniała  znane piosenki  legionowe, które powstawały w marszu, na kwaterze, w okopach i obozach.  Wśród śpiewanych przez młodzież piosenek  nie zabrakło też pięknych, lirycznych nostalgicznych pieśni mówiących o rozstaniach i tęsknotach związanych z domem rodzinnym, matką czy ukochaną dziewczyną. Wśród pieśni śpiewanych przez młodzież znalazły się:  ,, My, Pierwsza brygada” ,,Legiony to…”, ,,Przybyli ułani”. Młodzież przypomniała również piękne patriotyczne polskie piosenki: ,,Biały Krzyż”, ,,Jesienny deszcz”, ,,Taki kraj”, ,,Żeby Polska była Polską”,  ,,Katyń. Ostatni list.”

Utwory wykonywane przez młodzież oceniało szanowne Jury w składzie: Przewodniczący Jury- Pan Dyrektor Piotr Czekaj, nauczyciel historii – pani mgr Justyna Krzysik- Bijata, nauczyciel przedmiotów zawodowych, z zamiłowania muzyk- pani mgr Wioletta Pawlak, opiekun Świetlicy szkolnej – pani Anna Szewczyk oraz przedstawiciele młodzieży – uzdolniona muzycznie Agata Piwowarska z klasy II TEf oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Jakub Pławecki ( III TEb). W wyniku ogłoszonego werdyktu I miejsce otrzymała klasa I TEf, II miejsce otrzymała klasa I TEc, III miejsce otrzymała klasa I TEa. Gratulujemy wykonawcom!

Categories: Aktualności

Comments are closed.