Targi Książki

  • By ml
  • 3 listopada, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Ponad 700 wystawców z 25 krajów, 759 autorów z Polski i zagranicy, sławy literatury, życia publicznego i ekranu, liczne konkursy, warsztaty i imprezy towarzyszące oraz około 68 tysięcy zwiedzających – tak w liczbach prezentuje się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju i największe dla czytelników.

20 Jubileuszowa Edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – święto literatury i ludzi z nią związanych – po raz kolejny udowodniło, że „książka ma się dobrze”.

Tegorocznym hasłem przewodnim był cytat z twórczości Etgara Kereta, wybitnego izraelskiego pisarza – „Żeby czytać, trzeba być otwartym”.  Tysiące osób, w tym również uczniowie i nauczyciele Ekonomika, odwiedziły EXPO Kraków. Była to okazja aby zachłysnąć się atmosferą Targów, kupić nowości książkowe na długą chłodną jesień i zdobyć podpis ulubionego autora.Teraz można już spokojnie… czytać, czytać i jeszcze bardziej otwierać się na literackie światy…

Szkolny wyjazd na Targi Książki zorganizowali opiekunowie biblioteki i świetlicy.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.