This is GREAT Britain! – 10 Top Tourists Attractions

  • By ml
  • 18 listopada, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

16 listopada odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs języka angielskiego. Tym razem reprezentanci szkół średnich i gimnazjów z powiatu bocheńskiego zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi wiedzy ogólnej związanej z atrakcjami turystycznymi Wielkiej Brytanii.

Konkurs był częścią działań na rzecz promocji szkoły w środowisku lokalnym poprzez zaprezentowanie zaplecza dydaktycznego szkoły, oraz pokazanie, że w Zespole Szkół Nr 3 kładziemy duży nacisk na naukę języka angielskiego w ciekawy i kreatywny sposób. Nasza szkoła przygotowuje uczniów do profesjonalnego wykonywania zawodu, czy to w Polsce czy za granicą, dzięki znajomości języków obcych.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Maria Korta-Borgosz, Agnieszka Waśniowska.

Cele konkursu to :

§  popularyzacja i pogłębienie wiedzy dotyczącej realiów krajów anglojęzycznych pod kątem ważnych dat w kalendarzu, świąt i tradycji

§  kształtowanie postawy tolerancji wobec innych krajów, ich kultury i języka

§  poszerzanie umiejętności językowych młodzieży

§  doskonalenie umiejętności wykorzystania różnorodnych źródeł informacji

§  wykazanie się kreatywnością i twórczym podejściem do tematu

§  promowanie szlachetnego współzawodnictwa

§  umacnianie wiary we własne siły

§  wspieranie rozwoju uzdolnionej młodzieży

§  kultywowanie wzajemnej współpracy między szkołami, w których młodzież uczy się języka angielskiego

Konkurs był wspaniałą okazją do nawiązania nowych znajomości.  Sala numer 23 zamieniła się w uroczą kawiarenkę, w której uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mogli zrelaksować się przy kawie i szarlotce. Specjalne podziękowania kierujemy do uczniów klasy II d za pyszne wypieki oraz klasie   III e za obsługę, a także pani Ani Małyszek, Ani Mach i Kasi Kielar-Drabina.

 Laureaci konkursu:

1 miejsce – Julia Pabijan – II Liceum Ogólnokształcące

2 miejsce – Mikołaj Klimek – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu

3 miejsce – Natalia Wiśniewska – Gimnazjum w Kłaju

Wyróżnienia: Wioleta Mochel (Gimnazjum w Nowym Wiśniczu), Joanna Brzegowa (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu), Alicja Kaczor (II Liceum Ogólnokształcące), Jakub Kmiecik (Liceum Plastyczne)

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ZS Nr 3.

Categories: Aktualności

Comments are closed.