Tischnerowskie Ślady Daniela

  • By ml
  • 20 listopada, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 13 -15 listopada 2014 odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs “Tischnerowskie Ślady” zorganizowany przez 23 LO im. Ks. Profesora Józefa Tischnera w Łodzi. Kilka tygodni wcześniej pod czujnym okiem pani Anny Szewczyk napisałem pracę  - własną interpretację słów Ks. Tischnera: „Ani katolik, ani Polak, ani nikt inny nie mogą mieć w państwie większych praw niż ma człowiek”. Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się 8 osób z całej Polski, w tym również ja i w związku z tym mogłem uczestniczyć w finale pod opieką pani Bożeny Kupiec.

Tegorocznym motywem przewodnim była „Łódź filmowa”. Na wycieczkę zabrała nas Elżbieta Czarnecka, reżyser i montażysta – osoba znana i szanowana w Łodzi. Zwiedziliśmy ulicę Piotrkowską, gdzie znajduje się słynna Aleja Gwiazd. Następnym celem naszej wyprawy było Muzeum Kinematografii oraz Łódzka Szkoła Filmowa. Po wycieczce i pysznym obiedzie udaliśmy się do budynku 23 LO,  gdzie miały miejsce zmagania finalistów. Uroczystość dodatkowo uświetniła obecność pana Kazimierza Tischnera, który w humorystyczny sposób opowiadał nam o swoim bracie.

Wszyscy świetnie się bawili. Przede wszystkim znaleźliśmy wspólny język jeśli chodzi o zainteresowania. Stworzyliśmy zgraną paczkę, która zastąpiła zaciętą rywalizację dobrą zabawą. Wierzę, że za rok znów się spotkamy.

Daniel Warchołek  3 TEe

Poniżej znajduje się foto-relacja z wycieczki.

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.