Turniej Recytatorski im. Andrzeja Bursy

  • By wwwzs3
  • 12 grudnia, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

29 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie im. Andrzeja Bursy odbył się Turniej Recytatorski Poezji Współczesnej. Turniej jest poświęcony  pamięci zmarłego  poety i dziennikarza  – Andrzeja Bursy.

Wiersze Andrzeja Bursy, jego  monodramy oraz fragmenty  prozy  podczas Turnieju Recytatorskiego recytują uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. Turniej organizowany od 1991 roku jest imprezą w hołdzie patrona MDK. Jego tradycją jest spotkanie laureatów Turnieju z przyjaciółmi i rodziną poety.  W Turnieju Recytatorskim nasza szkołę reprezentowała Paulina Bogucka ( klasa I Teb). Paulina wystąpiła z repertuarem:  Andrzej Bursa ,,Do żony     i synka” oraz Anna Kamieńska ,,Baczyński”.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.