V Złazisko dla młodzieży – Jamna

  • By admin
  • 2 maja, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

18 kwietnia 54 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami; panią Agnieszką Gawłowicz, Aliną Krakowską i Anną Kurkiewicz wzięła udział w Złazisku Młodzieży zorganizowanym przez PTTK oddział w Bochni. Głównym celem Złaziska było uczczenie Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, który obchodzony jest od 1983 roku właśnie 18 kwietnia .

W Złazisku wzięło udział  ok. 250 młodzieży z różnych szkół powiatu bocheńskiego. Młodzi turyści, w wiosennym słońcu, wędrowali szlakami Pogórza Rożnowskiego i Ciężkowickiego, aby następnie spotkać się przy wspólnym ognisku, które zapłonęło przy Schronisku na Jamnej. Wszyscy uczestnicy Złaziska otrzymali okolicznościowe znaczki i słodycze a ci którym się poszczęściło w losowaniu również nagrody w postaci map i książek. Młodzież naszej szkoły: Tomasz Kępa, Paulina Kolarz i Bartłomiej Mech uczestniczyła również w konkursie tematycznym o Międzynarodowym Dniu Ochrony Zabytków w którym zdobyła I miejsce.

   

Categories: Aktualności

Comments are closed.