Warsztaty ekologiczne

  • By ml
  • 2 czerwca, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 27 i 28 maja  młodzież  Zespołu Szkół nr 3 w Bochni w aktywnie  uczestniczyła w prezentacji multimedialnej “Nie pal “- przygotowanej przez uczniów klasy I TEa  i  w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Brzesko Oddział w Bochni, których tematem przewodnim była bioróżnorodność leśna oraz praca leśnika i ochrona przez niego przyrody. Przez dwa dni około 180 uczniów  zmagało się z zagadnieniami dnia bez papierosa iprzyrodniczymi poruszanymi przez Leśnika Beatę Węgrzyn podczas  prezentacji, quizu i zadań problemowych. Osoby uczestniczące w takiej lekcji biologii mogły zobaczyć dodatkowe pomoce naukowe ,które namacalnie pomogły w poznawaniu lasu bez wyjścia na łono natury: szyszki, nasiona, liście, igły, pióra, grzyby, wylinki, kora, owady itp.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniów i podjęcie wszelkich trudów  zachęcających młodzież do pogłębienia wiedzy o przyrodzie  Panu Nadleśniczemu i jego pracownikom z Nadleśnictwa Brzesko Oddział w Bochni. Warsztaty ekologiczne umożliwiają nam realizację podjętych działań wykreowaniu postaw proekologicznych wśród uczniów naszej szkoły oraz pozwolą na prowadzenie edukacji ekologicznej, która przyczyni się do podejmowania odpowiedzialnych decyzji na rzecz ochrony środowiska.

Organizator Danuta Tokarczyk

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.