„Różnorodność biologiczna w powiecie bocheńskim”

  • By ml
  • 7 czerwca, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 31 maja 2017 r. młodzież  Zespołu Szkół nr 3 w Bochni   uczestniczyła w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Brzesko Oddział w Bochni, których tematem przewodnim była bioróżnorodność leśna oraz praca leśnika i ochrona przez niego przyrody.  Około 170 uczniów zmagało się z zagadnieniami poruszanymi przez Leśnika Beatę Węgrzyn podczas  prezentacji, quizu i zadań problemowych. Osoby uczestniczące w takiej lekcji biologii mogły zobaczyć dodatkowe pomoce naukowe, które namacalnie pomogły w poznawaniu lasu bez wyjścia na łono natury: szyszki, nasiona, liście, igły, pióra, grzyby, wylinki, kora, sowy, owady itp.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniów i podjęcie wszelkich trudów  zachęcających młodzież do pogłębienia wiedzy o przyrodzie  Panu Nadleśniczemu  i jego pracownikom z Nadleśnictwa Brzesko Oddział w Bochni. Warsztaty ekologiczne umożliwiają nam realizację podjętych działań wykreowaniu postaw proekologicznych wśród uczniów naszej szkoły oraz pozwolą na prowadzenie edukacji ekologicznej, która przyczyni się  do podejmowania odpowiedzialnych decyzji na rzecz ochrony środowiska.

Organizator: Danuta Tokarczyk

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.