Warsztaty pisarskie w bibliotece oraz II miejsce Jakuba Słabosza w powiatowym konkursie literackim

  • By ml
  • 2 marca, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

Niektórzy myślą, że czytanie nie jest obecnie pasją młodzieży, że książka nie ma się zbyt dobrze w dzisiejszych czasach. Tymczasem w lutym odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Literacki Biblioteki Pedagogicznej „Książka na medal”, który co roku cieszy się niegasnącym powodzeniem właśnie wśród młodych czytelników.

Naszą szkołę reprezentował Jakub Słabosz z klasy 4Te e, a jego recenzja „Czas Honoru” Jarosława Sokoła zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W jaki sposób Kuba zachęca do przeczytania wybranej ksiązki można w skrócie przeczytać na Facebooku szkoły, gdzie biblioteka co tydzień zamieszcza recenzje polecanych tytułów.

Pasje literackie łączą ludzi, dlatego z myślą o nich w bibliotece działa od lat Szkolny Dyskusyjny Klub Książki. W ramach jego działań odbyły się w styczniu warsztaty pisarskie, które z pewnością przydały się nie tylko Jakubowi, ale to właśnie Jemu w tym miejscu serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.