Warsztaty S.U.

  • By admin
  • 11 listopada, 2005
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 9.10-11.10 br. dwóch uczniów naszej szkoły – Maciej Makuch i Kamil Grabarz uczestniczyło w warsztatach dla Samorządów Uczniowskich organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zajęcia odbywały się w podwarszawskim Brwinowie w Centrum Doradztwa Rolniczego.

Bezpośrednio po dotarciu na miejsce uczestnicy warsztatów zostali zakwaterowani w pokojach. Po obiedzie odbyły się zajęcia integracyjne podczas których, każdy opowiadał o swojej szkole, samorządzie i przedstawiał jego działanie. Kolejne zajęcia odbywały się w mniejszych grupach, uczestnicy wspólnie planowali, opowiadali o cechach idealnego samorządu, dochodząc do wspólnych wniosków, które teraz staramy się przenieść do swojej szkoły. Ideą tych warsztatów było pogłębianie umiejętności pracy w grupie. Uczestnicy zostali zapoznani z nowymi metodami planu pracy, uczyli się zasad dotyczących kontaktów międzyludzkich, wiele ćwiczeń polegało na burzy mózgów, gdzie każdy wyrażał swoje zdanie. Prowadzącymi zajęcia byli młodzi działacze CEO, którzy przyczyniają się do rozwoju organizacji, byli to ludzie bardzo pomysłowi, twórczy, potrafili nawiązać doskonały kontakt z młodzieżą. Następne takie warsztaty planowane są na luty 2006 r.

                                        M. Makuch, K. Grabarz

Categories: Aktualności

Comments are closed.