Warsztaty Teatralne w Domu Dziecka

  • By admin
  • 11 maja, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

W ramach pracy Szkolnego Koła Wolontariusza  nasi uczniowie  odwiedzają wychowanków bocheńskiego Domu Dziecka.  Wolontariusze opracowali plan pracy i realizują go według założonego kalendarza działań.

Integracja młodzieży ZS3 i wychowanków Domu Dziecka odbywa się min. na zorganizowanych przez opiekuna KW, panią Ewę Szymczyk warsztatach teatralnych. Nadrzędnym celem warsztatów jest wystawienie na szkolnej scenie  bajki pt. Kopciuszek. Na zajęciach  rozwijane są zamiłowania artystyczne, umiejętność pracy w grupie,  pamięciowe odtwarzanie tekstu mówionego i śpiewanego.  Na pierwszych spotkaniach wspólnie uzgodniono przydział ról i odbyły się pierwsze próby. Każda z zaangażowanych osób  z klasy I TEa sprawuje opiekę  sceniczną nad jednym małym aktorem.  Warsztaty obejmują ćwiczenia dykcyjne  (rozgrzewanie aparatu mowy) i ruchowe (w formie zabawy). Finał warsztatów teatralnych przewidziany jest na dzień 2 czerwca 2012r.

   

Categories: Aktualności

Comments are closed.