WIELKIE SPRZĄTANIE – POLSKA 2020

  • By az
  • 24 września, 2020
  • Komentowanie nie jest możliwe

„ Plastik- rezygnuję- redukuję – segreguję”

Od lat Zespół Szkół NR 3 w Bochni aktywnie uczestniczy w akcji ,,Sprzątanie Świata’’ oraz w programie Ekopozytywni-gdzie  i tym razem nauczyciele wraz  z młodzieżą nie zawiedli .W dniu akcji uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli sprzątali wybrane ulice – tereny: Nowy Świat, Krakowska, Teren Szkoły , Krakowskie Przedmieście, Droga do działek, Lasek Uzbornia, Cmentarz Św.  Rozalii, Czerwieniec , Gipsowa, Parkowa, Św. Marka, Zalesie Dolne, Dąbrowskiego, Zielone Wzgórza. Wszyscy szczególną uwagę zwracali na segregację śmieci. Młodzież pracowała w kilkunastoosobowych grupach, które zbierały makulaturę, plastik i pozostałe odpady do foliowych worków. Tam, gdzie było to możliwe, likwidowała dzikie wysypiska. Nauczyciele zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo uczniów w kontakcie z odpadami i podczas poruszania się po ulicach miasta. Zebrane odpady uczniowie składali we wcześniej w uzgodnionych miejscach i zostały one odebrane przez służby komunalne. Wszystkie śmieci zostały przetransportowane na składowisko odpadów.

Uczniowie ZS NR 3 popierają tego typu przedsięwzięcia, wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały czas a prowadzona jest przez Szkolne Kółko Ekologiczne. Akcja została przeprowadzona sprawnie i w miłej atmosferze. Zebrano w około 360 worków odpadów, uczestniczyło około 60% młodzieży naszej szkoły.

Zdecydowanie musimy  zadbać o  czystości tego terenu. Jest on coraz mniej zaśmiecany, ale nadal jest za duża ilość wyrzucanych śmieci tam gdzie ich nie powinno być. I tym razem nie zabrakło „ciekawych” znalezisk ( telewizor, wiadra, ubrania, pampersy itp.). Młodzieży towarzyszył dobry humor i zaangażowanie – Trzymać tak dalej!
Jeśli nie będziemy segregować odpadów, zginiemy pod  wielką stertą śmieci.

Podziękowania dla wszystkich uczestników akcji kieruje koordynator – opiekun SKE- Danuta Tokarczyk, Aneta Zagata

Zachęcamy naszą młodzież  do udziału w Eko – selfie

Jesteś kreatywny, a do tego pasjonujesz się fotografią. Wykorzystaj to i zrób sobie zdjęcie lub nagraj krótki filmik, a wszystko to z motywem EKO.

Podziel się z nami swoim pomysłem na ekologiczne życie i zgarnij atrakcyjną nagrodę! Mimo systematycznego upowszechniania wiedzy na temat ochrony środowiska, wciąż niewiele mówi się o zależności pomiędzy naszym codziennym życiem, a losami ziemi.

                                          

Categories: Aktualności

Comments are closed.