Wielkie Sprzątanie Świata

  • By admin
  • 28 września, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

Od lat Zespół Szkół NR 3 w Bochni aktywnie uczestniczy w akcji ,,Sprzątanie Świata – Polska’’ i tym razem nauczyciele wraz  z młodzieżą nie zawiedli . Przygotowania do tegorocznej akcji rozpoczęliśmy od wyznaczenia trasy – terenu dla każdej klasy. Następnie w dniu akcji uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców i nauczycieli, sprzątali wyznaczone ulice – tereny: Nowy Świat, Krokowska, Teren Szkoły , Krakowskie Przedmieście, Droga do działek, Lasek Uzbornia, Cmentarz Św.  Rozalii, Czerwieniec + Teren dawnego Plusa, Gipsowa, Parkowa, Św. Marka, Parkowa, Górska, Podgórca, Brodzińskiego. Wszyscy szczególną uwagę zwracali na segregację śmieci. Młodzież pracowała w kilkunastoosobowych grupach, które zbierały makulaturę, plastik i pozostałe odpady do foliowych worków. Tam, gdzie było to możliwe, likwidowała dzikie wysypiska. Nauczyciele zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo uczniów w kontakcie z odpadami i podczas poruszania się po ulicach miasta. Zebrane odpady uczniowie składali we wcześniej w uzgodnionych miejscach i zostały one odebrane przez służby komunalne. Wszystkie śmieci zostały przetransportowane na składowisko odpadów

Podziękowania dla wszystkich uczestników akcji kieruje koordynator – opiekun SKE            Danuta Tokarczyk

       

15:04, 2012zs3 , Wydarzenia
Categories: Aktualności

Comments are closed.