Wiem co jem… czyli zdrowo w Ekonomiku. Spotkanie z Katarzyną Bosacką

  • By az
  • 6 czerwca, 2019
  • Komentowanie nie jest możliwe

W ramach cyklu „Kulinarni Goście Ekonomika” tegoroczne zaproszenie Zespołu Szkół nr 3 w Bochni przyjęła lubiana gwiazda telewizji TVN Style - Pani Katarzyna Bosacka.

To znana dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji książkowych na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny, kojarzona najbardziej z programem „Wiem co jem i wiem co kupuję”, żartobliwie nazywana „Matką Teresą polskiego spożywczaka”, bo niemal jak misję traktuje uczenie nas „jak kupować, żeby nie zwariować” .

Pani Bosacka udzieliła ciekawego wywiadu, zrobiła krótki pokaz chemiczno-kulinarny, odpowiedziała na wszelkie pytania zgromadzonej licznie publiczności m.in. jak to się stało,
że zainteresowała się zdrowym jedzeniem, co to znaczy, że „ma obsesję na punkcie polskiej kuchni, jakie są największe grzechy żywieniowe Polaków, jaka jest nasza  świadomość konsumencka i czy dajemy się nabierać na sztuczki speców od marketingu i reklamy?
Tak, jak to czyni z ekranu telewizyjnego szybko skupiła na sobie uwagę uczniów i dorosłych, zdradzając co rusz szczegóły z życia domowego i prywatnego.  A wszystko po to, abyśmy „wiedzieli co jeść i jak kupować!”

Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń popołudnia z Panią Katarzyna Bosacką były pamiątkowe zdjęcia, rozmowy, autografy i to poczucie, chyba w każdym z uczestników, milo i pożytecznie spędzonego czasu.

Spotkanie zorganizowane w ramach działań Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki pod patronatem Instytutu Książki.

                                                                                         

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.