WIOSNA ARTYSTYCZNA W TRZEBINI

  • By ml
  • 20 maja, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

8 maja młodzież naszej szkoły uczestniczyła  w Festiwalu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP Województwa Małopolskiego – „Wiosna Kulturalna 2015”. W kategorii muzycznej talent muzyczny zaprezentowała Aleksandra Imielińska , a Małgorzata Karaś znalazła się wśród nagrodzonych autorów najlepszych prac plastycznych nadesłanych na Konkurs „Wiosna Kulturalna”, otrzymując Wyróżnienie.  Impreza objęta została honorowym patronatem Starosty Powiatu Chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka  i Burmistrza Miasta Trzebinia Adama Adamczyka.

W zmaganiach artystycznych wzięła udział młodzież z Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Kierownik OSiW w Trzebini- Ewa Kosowska, która powitała zgromadzonych gości. Następnie głos zabrali: p. Anna Stolarz – Z- ca Burmistrza Trzebini, p. Bożena Jopek – Z – ca Burmistrza Chrzanowa oraz Dyrektor Domu Kultury – Adam Potocki.

 Młodzi artyści amatorzy podczas wystąpień zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze: od recytacji poezji poprzez śpiew, taniec, kabaret, popisy wokalno – instrumentalne. Trudne zadanie wyłonienia najlepszych spośród grona artystów przypadło jury, w skład którego weszli: główny specjalista ds. artystycznych Domu Kultury „Sokół”- Mirosław Witoń, p.o. kierownik Zespołu ds. kształcenia i wychowania Małopolskiej WK OHP- Ewa Opałek–Śnieg, kierownik WDK w Psarach, animator kultury- Bożena Feliksiak.

Po długich obradach wyróżniono 31 młodych artystów uhonorowanych dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczali: Janusz Szczęśniak – Starosta Powiatu Chrzanowskiego i Ewa Opałek – Śnieg przedstawiciel Małopolskiej WK OHP. Przy wręczaniu nagród asystowała hostessa w sukni epokowej- uczestniczka 6-4 OS i W Natalia Cieszkowska. Podczas Festiwalu nagrodzono również autorów najlepszych prac plastycznych nadesłanych na „Wiosnę Kulturalną” oraz laureatów konkursu fotograficznego „Mój zawód w obiektywie”. Nagrodzone prace plastyczne można było oglądać na wystawie zorganizowanej w Domu Kultury „Sokół”. Tegoroczny festiwal uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiaczek” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni.

Nasza szkołę reprezentowała Aleksandra Imielińska, która  podczas przeglądu zaśpiewała utwór „Wehikuł czasu” zespołu Dżem,  a Małgorzata Karaś znalazła się wśród nagrodzonych autorów najlepszych prac plastycznych nadesłanych na Konkurs „Wiosna Kulturalna” i otrzymała Wyróżnienie.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.