Wizyta uczniów z Niemiec

  • By ml
  • 9 maja, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

W ramach współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, we wtorek 26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczniów tegoż liceum oraz  niemieckiego gimnazjum  z Ibbenbüren. Zagraniczni Goście przyjechali bowiem do Bochni w związku z  polsko-niemiecką wymianą młodzieży. Jedną z atrakcji pobytu niemieckich gimnazjalistów w Polsce była możliwość poznania i posmakowania tradycyjnej kuchni polskiej. A że najlepszym do tego miejscem  są oczywiście nasze pracownie gastronomiczne, a najlepszymi instruktorami nasi młodzi kucharze, więc to właśnie u nas  zorganizowano  warsztaty kulinarne! Grupa niemiecka pod opieką naszych uczniów uczyła się lepić  pierogi oraz piec słodkości. Dla uczniów LO przygotowaliśmy natomiast warsztaty savoir vivre, nakrywania i serwowania do stołu. Po długiej pracy wszyscy zasiedli do stołu na smaczny, bo przygotowany własnoręcznie, polski obiad. Okazało się, że kilkugodzinne spotkanie było nie tylko nauką gotowania ale i miłym językowym oraz kulturowym doświadczeniem…

W warsztatach udział wzięli uczniowie z klasy: I TeB, II TeE, II TeC, III TeB
Pod opieką: p. Joanny Ludew, p. Anny Małyszek, p. Haliny Żołna.
Categories: Aktualności

Comments are closed.