Wolontariusze w Domu Pomocy Społecznej

  • By admin
  • 11 kwietnia, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi swoją działalność na różnych obszarach. Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Bochni. Uczniowie z klas: ITEc, II TEc odwiedzają pensjonariuszy  raz w tygodniu w ustalonych wcześniej dniach i godzinach. Wolontariusze poświęcają swój wolny czas, gdyż odwiedziny w DPS-ie odbywają się zawsze  przed lub po lekcjach.  Oferują swoją pomocną dłoń, towarzystwo, wielu uczniów zawiązuje znajomości, a także przyjaźnie z mieszkańcami. Aby uatrakcyjnić nasze pobyty w DPSie prezentujemy programy artystyczne, np. z okazji Dnia Papieskiego lub Jasełka. Wolontariusze ZSnr3 pamiętali także o życzeniach z okazji Świąt Wielkanocnych. Członkowie klubu samodzielnie przygotowali kartki świąteczne i w dniu 4 kwietnia 2012r. udali się do pensjonariuszy. Dziś miło wspominają te chwile spędzone ze starszymi ludźmi, a i dla mieszkańców obecność młodego, wrażliwego człowieka jest nieoceniona.

Inicjatorem i organizatorem  spotkań jest opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza, pani Ewa Szymczyk, która serdecznie dziękuje swoim wlontariuszom za otwarte serca, bezinteresowna pomoc i zaangażowanie.

Categories: Aktualności

Comments are closed.