Wycieczka do Krakowa

  • By admin
  • 25 stycznia, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

13 stycznia 2012 roku liczna grupa uczniów z klas: 1tea, 1tec, 1tee, 2tea, 2tee, 3ted, 3tef wraz z opiekunami: panią Agnieszką Gawłowicz, Justyną Krzysik-Bijata i Anną Kurkiewicz pojechała na wycieczkę naukowo – turystyczną do Krakowa.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie szlaku turystycznego po podziemiach Rynku Głównego-”Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. Zwiedzający zostali podzieleni na dwie grupy i w ustalonej kolejności schodzili w towarzystwie przewodnika do podziemi Rynku. Muzeum może pochwalić się oryginalnym fragmentem dróg z czasów panowania króla Władysława Łokietka, szkieletami pochówków osób, które były grzebane na znajdującym się w tym miejscu średniowiecznym cmentarzu, a nawet śladami po najeździe Tatarów w XIII wieku, który skończył się dla Krakowa wielkim pożarem – zachowane są belki ze śladami tatarskich strzał i spalone klepisko. Ponadto w gablotach umieszczone zostały przedmioty codziennego użytku, jakie znaleziono w trakcie wykopalisk na terenie Rynku. W trakcie wyjazdu uczniowie z klas 2tee i 3tef (obsługa turystyczna) wcielili się w rolę przewodników i oprowadzali uczestników wycieczki trasą Traktu Królewskiego, która ciągnie się od Wawelu, przez ulicę Grodzką, Rynek, ulicę Floriańską po Plac Matejki.

   

Categories: Aktualności

Comments are closed.