Wycieczka do Krakowa

  • By admin
  • 26 marca, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

13 marca 2012r. uczniowie z klas 1tee i 3tef (obsługa turystyczna) wraz z opiekunem panią Agnieszką Gawłowicz udali się na wycieczkę do Krakowa.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry Wawelskiej, uznawanej za najcenniejszy obiekt sakralny w Polsce. Odbyło się tu 31 koronacji królów Polski, spoczywają tu prawie wszyscy królowie Polski – od Władysława Łokietka do Augusta III. W kryptach widzieliśmy groby między innymi Tadeusza
Kościuszki, Józefa Piłsudzkiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego. W krypcie Srebrnych Dzwonów złożyliśmy hołd zmarłemu tragicznie Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Wspięliśmy się również na Wieżę Zygmuntowską. Według popularnego przesądu dotknięcie Dzwonu Zygmunta przynosi szczęście, dlatego dzielnie wędrowaliśmy, by zarówno zobaczyć jak i dotknąć serca najsłynniejszego polskiego dzwonu ufundowanego przez Zygmunta Starego. Aby zrealizować następny punkt wycieczki przeszliśmy do największego Aquarium i Egzotarium w Polsce, które posiada ponad 130 egzotycznych gatunków z całego świata i łączy w sobie cztery niesamowite
światy: świat gadów i płazów, świat ryb słodko – i słonowodnych, świat insektów i pajęczaków, oraz świat pradawnych zwierząt, gdzie znajdziemy nosorożca włochatego sprzed ponad 30 000 lat.

   

  

Categories: Aktualności

Comments are closed.