Wycieczka do Niepołomic

  • By admin
  • 9 listopada, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

7 listopada 2011r. klasy 1tee, 2tee, 3tef (obsługa turystyczna) pod opieką pani Agnieszki Gawłowicz i Anny Kurkiewicz udały się na wycieczkę naukową do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Najpierw młodzież wysłuchała prelekcji o budowie Wszechświata, ciekawostek na temat poszczególnych planet uzupełnionych projekcją slajdów i krótkich sekwencji filmowych. Następnie uczestnicy przeszli do planetarium, gdzie mogli zapoznać się z mapą nieba znad okolic Niepołomic. Podczas spotkania w Planetarium mieliśmy wrażenie, że znajdujemy się pod gwiaździstym niebem, a nad nami wirują gwiazdy tworzące skupiska zwane konstelacjami. Wraz z upływem czasu gwiazdy zmieniały swe położenie, tak jak to się dzieje od zmierzchu do świtu. Całość wycieczki dopełniła wizyta na gotyckim Zamku Królewskim z połowy XIV wieku przebudowanym w stylu renesansowym oraz wejście na Kopiec Grunwaldzki, który usypano w Niepołomicach w latach 1910-15 na pamiątkę zwycięstwa pod Grunwaldem w lipcu 1410r.

        

Categories: Aktualności

Comments are closed.