Na Zamku Lubomirskich

  • By ml
  • 6 czerwca, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

W poniedziałek  2 czerwca młodzież klas I za, Izb, II z wzięła udział w wycieczce do Nowego Wiśnicza zorganizowanej przez Komendę Hufca OHP w Bochni. Młodzież zwiedziła zamek w  Nowym Wiśniczu oraz ciekawą galerię pomników poświęconą pamięci Jana Pawła II  prof. Czesława Dźwigaja.

 Młodzież zwiedziła Zamek Lubomirskich w Nowym Wiśniczu oraz wystawę  monumentalnych pomników i rzeźb Jana Pawła II autorstwa  prof. Czesław Dźwigaja. Jest on twórcą wielu pomników Ojca Świętego, które zostały wzniesione w kraju i zagranicą. Młodzież zachwycała się wielkością pomników, a także precyzją z jaką zostały one wykonane. Oprócz ekspozycji w salach zamkowych uczniowie zwiedzali także tzw. ścieżkę dydaktyczną znajdującą się na świeżym powietrzu. Jest ona  poświęcona życiu i działalności JP II. Znajduje się na niej 8 pomników, które zostały postawione w 33 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Każda z rzeźb symbolizuje kolejne etapy kapłaństwa, które przebył Święty. Zorganizowane przedsięwzięcie było okazją do refleksji a także uświadomienia nam jak wielkim człowiekiem był patron Ochotniczych Hufców Pracy – Święty Jan Paweł II. Uczestnicy pod opieką wychowawcy pani Agaty Witowskiej i pani Anny Szewczyk udali się także na wernisaż prac plastycznych uczniów Liceum Plastycznego z  Nowego Wiśnicza. Można było zobaczyć przedmioty wykonane na zajęciach z różnych specjalizacji m.in. ceramiki, fotografii czy tkaniny. Uczestnicy nie tylko podziwiali eksponowane rysunki, obrazy i rzeźby, ale wykazali też duże  zainteresowanie sposobem ich wykonania.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.