Wycieczka do Pragi

  • By az
  • 9 maja, 2019
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 25.04.2019 r. o godzinie 6:00 wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Pragi – stolicy Czech. Po długiej podróży autokarem rozpoczęliśmy zwiedzanie zabytkowego miasta wraz z przewodnikiem. Zobaczyć można było urokliwe Stare Miasto wraz z Bramą Prochową, kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, Rynek Pragi, Ratusz z zegarem „Orloy”, pomnik Jana Husa oraz Most Karola, z którego rozciągał się przepiękny wid okna Wełtawę. Po wycieńczającym dniu udaliśmy się na upragniony wypoczynek w jednym z Praskich hoteli.

Atrakcji nie brakowało także drugiego dnia. Wstaliśmy wczesnym rankiem i udaliśmy się na Stare Miasto. Zwiedziliśmy Katedrę św. Wita na Hradczanach oraz Parlament. Mieliśmy szczęście, bo udało nam się zobaczyć zmianę warty przed Pałacem Prezydenckim, co wywarło na nas niemałe wrażenie. Ostatnim miejscem zwiedzonym w Pradze była Złota Uliczka z mnóstwem malutkich sklepików.

Z pewnością dwa dni to za mało, aby zobaczyć każdy zakątek tak urokliwego i pięknego miasta jakim jest Praga. Jednak ta wycieczka pozwoliła nam odkryć jego największe walory i większość z nas wróci do stolicy Czech ponownie.

Ewelina Orzechowska, Justyna Dziwiszewska

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.