Wycieczka do Zakopanego

  • By ml
  • 27 maja, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

W czwartek 21. 05.2015 r. młodzież klas Iz, II za, II zb wzięła udział w wycieczce do Zakopanego zorganizowanej  w ramach współpracy ze szkołą przez Ochotniczy Hufiec w Bochni. Młodzież zwiedziła Muzeum Tatrzańskie,  Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, odbyła uroczy spacer po Zakopanem, poznając historię Zakopanego,  podziwiając styl zakopiański typowy dla architektury Zakopanego i niezwykły urok miasta pod Tatrami.

 ,,Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr”.  Jan Sztaudynger.

Uczestnicy wycieczki spacerowali po Zakopanem, poznając historię Zakopanego jako miasta o walorach letniskowych, enklawy wolności do której pod koniec ubiegłego wieku przyjeżdżali artyści, pisarze, malarze, znani kompozytorzy. Młodzież zwiedziła Muzeum Tatrzańskie, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, Kościół na Krzeptówkach wybudowany jako wotum za ocalenie życie Papieża św. Jana Pawła II po zamachu na jego życie w dniu 13 Maja 1981 r. Opiekę nad młodzieżą sprawowała wychowawczyni p. Barbara Kołacz, p. Małgorzata Dudek, w ramach współpracy z OHP w Bochni p. – Agata Witowska, p. Agnieszka Gawłowicz, p. Anna Szewczyk.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.