Wyniki Szkolnego Dyktanda

  • By ml
  • 11 maja, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 21 kwietnia 2015 r. odbyło się Szkolne Dyktando, którego celem było wyłonienie Mistrza Ortografii Zespołu Szkół nr 3 w Bochni. Konkurs przeznaczony był dla reprezentantów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Ortografii oraz reprezentantów biorących udział w Powiatowym Dyktandzie o tytuł ,,Superortografa Powiatu Bocheńskiego”, kształtowanie postaw dbałości o poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz doskonalenie umiejętności wykorzystywania znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Poziom szkolnego dyktanda był niełatwy, ale uczestnicy doskonale sobie poradzili. W szkolnym dyktandzie wzięło udział 12 uczestników: Kamila Zyga ( I TEa),  Magdalena Świerszcz ( I TEa), Aleksandra Gałka (I TEc), Paulina Nowak ( I TEd), Klaudia Kwarciak (I TEe), Luiza Kokoszka ( I TEf), Magdalena Czekaj (I TEe), Lucyna Czuban ( II TEd), Karolina Opioła ( II TEd), Patrycja Nosal ( II TEd),  Łucja Hytroś ( III TEd),  Marta Pastuszak (III TEe).

,,Mistrzem Ortografii” została Luiza Kokoszka ( klasa I TEf). Wyróżnienia oraz prawo do reprezentowania szkoły na Dyktandzie Powiatowym otrzymały: Marta Pastuszak ( klasa III TEe) i Lucyna Czuban ( klasa II TEd). Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

 

                      Organizatorami szkolnego dyktanda była pani mgr Maria Więcek i pani mgr Ewa Szymczyk.

Categories: Aktualności

Comments are closed.