Wyróżnieni na Europejskim Konkursie Kulinarnym

  • By ml
  • 16 grudnia, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Patryk Janioł i Łukasz Brzegowy – uczniowie klasy drugiej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zdobyli wyróżnienie w finale XI Europejskiego Konkursu Kulinarnego „EKOGALA” w temacie „Drobiowe inspiracje”. Konkurs odbył się 9-10 grudnia w Centrum Widowiskowo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu w ciągu 60 minut 8 porcji potrawy z elementów tuszy kurczaka z dodatkiem skrobiowym z wykorzystaniem wskazanych przez organizatora mrożonych warzyw i grzybów. Nasi reprezentanci przygotowali „Dramstiki Confit na potrawce z borowików z kaszą perłową, parfait z wątróbki na konfiturze z żurawiny z pianą z groszku i puree z zielonych szparagów”. Oprócz nagród rzeczowych, Patryk i Łukasz zdobyli doświadczenie turniejowe oraz motywację do rozwoju zawodowego.

Opiekę merytoryczną i przygotowaniem do konkursu zajęła się pani Anna Biernat.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.