Wyróżnienie dla Izy

  • By ml
  • 8 listopada, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 5 listopada w Skomielnej Białej odbył się I Przegląd Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP Województwa Małopolskiego. Organizatorem przeglądu była Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej. Miło nam poinformować, że Wyróżnienie Starosty Powiatu Myślenickiego w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej otrzymała Izabela Sala, uczennica klasy I z.

I Przegląd Pieśni Patriotycznej zorganizowany został w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacyjnego „Jestem Patriotą”, którego założeniem jest wzmacnianie tożsamości narodowej, kształtowanie postaw patriotycznych, ale także współuczestniczenia młodych ludzi w pielęgnowaniu tradycji,. Do przeglądu, który odbył się na kilka dni przed kolejną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę zgłosili się uczestnicy z 15 jednostek organizacyjnych. Jury w składzie: Wojewódzki Komendant Krzysztof Świerczek, Elżbieta Pasierb instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniu, Izabela Handzel nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu, Piotr Kowalcze instruktor w Szkole Muzycznej, Andrzej Bala społecznik, lokalny patriota; oceniało dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, interpretację i ogólny wyraz artystyczny wystąpień. Młodzież prezentowała bardzo wysoki poziom. Komendant Wojewódzki OHP Krzysztof Świerczek ogłosił wyniki i wręczył dyplomy i wyróżnienia laureatom I Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego, który był zorganizowany również w ramach programu wojewódzkiego  „Jestem Patriotą”.  Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Widełka reprezentująca 6-25 Hufiec Pracy w Bochni.  Kulminacyjnym punktem spotkania, na który wszyscy z niecierpliwością czekali było ogłoszenie wyników I Przeglądu Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP Województwa Małopolskiego: I miejsce otrzymał Łukasz Tarchała 6-34 HP Stary Sącz, II miejsce Stanisława Michałek i Natalia Strug z 6-32 HP Limanowa, III miejsce Zespół „Zbierańcy” z 6-33 ŚHP Nowy Sącz. Przyznane zostały również wyróżnienia: wyróżnienie Starosty Powiatu Myślenickiego otrzymała Izabela Sala z 6-25 HP Bochnia, wyróżnienie Wójta Gminy Lubień otrzymał Kamil Polak z 6-2 HP Niepołomice.  Izabela Sala otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę rzeczową.  Na zakończenie zebrani goście wysłuchali wystąpień zwycięskich wykonawców. I Przegląd Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP Województwa Małopolskiego był dużym przedsięwzięciem, który nie byłby możliwy gdyby nie pomoc i wsparcie wielu życzliwych ludzi.

Opiekę nad  uczennicą sprawowała pani Agata Witowska.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.