Wyróżnienie dla Macieja Kurka na konkursie kulinarnym

  • By ml
  • 12 marca, 2018
  • Komentowanie nie jest możliwe

W sobotę 3 marca br. odbył się XIX Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych w Krakowie. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Maciej Kurek. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem “Na królewskim stole”. Jury konkursu to m.in. wielokrotnie nagradzani szefowie kuchni renomowanych restauracji, które otrzymały wyróżnienie przewodnika MICHELIN 2017,  Żółtego Przewodnika Gault@Millau Tour 2016 i 2017 oraz konkursu L’Art de la cuisine Martell. Skład jury:

1. Bosak Rafał,
2. Cichy Łukasz,
3. Cielesta Michał,
4. Cienki Michał,
5. Feliks Adrian,
6. Filipiak-Florkiewicz Agnieszka,
7. Filipkiewicz Marcin,
8. Guzik Mateusz,
9. Jeziorek Tomasz,
10. Kopacz Robert,
11. Kowalski Miłosz,
12. Kurleto Zbigniew,
13. Lisiński Karol,
14. Maniak Filip,
15. Pawlik Roman,
16. Socha Marcin,
17. Turaj Mateusz,
18. Zalejski Krystian.

Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Do konkursu w kategorii kucharz przystąpiło 33 uczniów z Krakowa, Tarnowa, Jarosławia, Myślenic, Nowego Targu, Szczyrzycy, Wisły, Łodzi, Bochni, Limanowej, Wieliczki, Wadowic, Bielska Białej, Nowego Sącza, Bobowej, Radoczy, Kutna, Iwonicza Zdroju, Krosna oraz z ze słowackiego Presova, Bratysławy, Dolnego Kubina i Martina, Tibilisi w Georgii, Norymbergi w Niemczech, Jiangsu Province Xuzhou Technician Institute w Chinach.   

Potrawa konkursowa to: Pstrąg / koperek / ogórek / cydr / chleb razowy.

Potrawa obowiązkowa: Polędwiczka wieprzowa / puree z brukselki / sos śliwkowy / popcorn z kaszy gryczanej.

Potrawy Maćka zdobyły uznanie jury i otrzymał wyróżnienie. Zebrani mogli spróbować  przygotowanych  przez uczestników potraw. A na talerzach i półmiskach prezentowały się „istne cuda” przygotowane przez młodych adeptów sztuki kulinarnej. Warto dodać, że Maciek wraz z zespołem Ekonomika pracuje nad autorską recepturą  na potrawę tradycyjną na kolejny konkurs „Wyzwanie MAKRO Chefa”. Zachęcamy do śledzenia informacji na facebooku i stronie internetowej szkoły.

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.