Wystawa ,,1050 lat Chrztu Polski”

  • By ml
  • 2 czerwca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

1 czerwca 2016 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w wykładzie p. Zofii Sitko ,,1050 Rocznica Chrztu Polski” w Archiwum Państwowym w Bochni.

Wykład p. Zofii Sitko był niezwykle interesujący. Wystawa przygotowana przez pracowników Archiwum Państwowego w Bochni prezentuje zdjęcia związane z rocznicą 1000- lecia Chrztu Polski oraz wydarzeń historycznych związanych z obchodami rocznicy. Pani Zofia Sitko przedstawiła w wykładzie postać Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i jego wkład w dziedzictwo wiary i pobożności Polaków oraz szczególne zawierzenie Matce Boskiej Królowej Polski w trudnych czasach dla Kościoła. Uczestnicy konkursu tematycznie związanego z Jubileuszem Chrztu Polski 966-2016 otrzymali miłe nagrody – koszulki z wizerunkiem Króla Polski – Mieszka I. W wykładzie wzięły udział klasy: I TEc, I TEd,I TEe, I zb pod opieką p. Teresy Tomczyk, p. Elżbiety Madej, ks. Marka Mierzyńskiego, Katarzyny Kielar- Drabiny, Anny Szewczyk.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.