XIII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych w Krakowie

  • By admin
  • 21 marca, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 9 marca 2012r. w Zespole Szkół Nr 1 w Krakowie odbył się  XIII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych. Temat  konkursu był związany ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012:   „PRZYSMAKI EUROPEJSKICH PIŁKARZY” . Konkurs kulinarny polegał na przygotowaniu dwóch potraw. Pierwsza to zakąska zimna związana z hasłem konkursu a druga to potrawa obowiązkowa z surowca przygotowanego przez organizatora konkursu a był to w tym roku comber jagnięcy. Spośród 24 uczestników z różnych szkół małopolski a nawet z zagranicy-  uczeń ŁUKASZ DOBRANOWSKI zajął  II MIEJSCE sporządzając następujące potrawy : „ Przepiórcze doskonałości pokryte murawą słonecznikowo – brokułową  podane na zielonej brukselce zakropionej jarzębinowym sosem”oraz „ Comber jagnięcy otulony kuskusem szpinakowym w asyście sosu porzeczkowo- jarzębinowego”. W trwającym równocześnie konkursie barmańskim uczeń technikum w zawodzie kucharzTOMASZ CZERNECKI wykonał  short drinka oraz drinka bezalkoholowego otrzymując od jury konkursuWYRÓŻNIENIE.

Zmaganiom konkursowym towarzyszyły wielkie emocje, ponieważ uczniów oceniało surowe jury złożone z zawodowców czyli Mistrzów Kulinarnych najlepszych restauracji w Polsce.  Występ uczniów w jednej jak i drugiej kategorii konkursowej zakonczył sie dla naszej szkoły sukcesem. Wrócilismy z pucharem, cennymi nagrodami i dyplomami dla szkoły. Do konkursu uczniów przygotowała pani Aneta Wojcieszek.
           

Categories: Aktualności

Comments are closed.