XVII Dni Tischnerowskie

  • By ml
  • 10 maja, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

Zakończyły się XVII Dni Tischnerowskie w Krakowie. W sobotę, 22 kwietnia spotkaliśmy się w Wyższej Szkole Europejskiej, by w gronie życzliwych ludzi zadumać się nad tym, co dał nam Tischner?

Licznie stawiły się Szkoły Tischnerowskie, nazwane przez Wojciecha Bonowicza ,,Żywymi pomnikami ks. Tischnera”. Były pięknie reprezentowane przez poczty sztandarowe. Szkoły z Domosławic, Ratułowa i Szczawnicy dały nam dużo radości, prezentując przygotowane programy muzyczne.

Kolejny raz zachwycili nas ,,Zawodowcy z Bachledówki” – zespół teatralny prowadzony przez Marię Michalik, tym razem spektaklem ,,Odmieniono baba”. Ks. Andrzej Augustyński zauważył, że łączy nas tyle, ile czas wspólnie przeżyty. Szczególnie poruszające były słowa Anny Dymnej, która czytając teksty ks. Tischnera napisane w latach 90- tych. W szczególnych okolicznościach, wojny na Bałkanach uświadomiła nam, że gdy żył Ksiądz Tischner, nie musiała się bać. Zawsze mogła znaleźć azyl, poprosić o rozmowę. Wiedziała potem, co robić dalej. ,,Co nam dał Tischner? Dał nam i ciągle daje nam siebie – takie zdanie można było usłyszeć w sali po debacie. Ważne jest to, że mamy siebie nawzajem”.

Naszą szkołę reprezentowała młodzież: Karolina Kurek, Piotr Widła, ( I TEe) Natalia Knapik ( I z) pod opieką p. Anny Szewczyk.

Categories: Aktualności

Comments are closed.