XXI sesja ekologiczna

  • By az
  • 2 grudnia, 2019
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 27 listopada 2019 roku liczne grono młodzieży, nauczycieli oraz zaproszonych gości wzięło udział w sesji ekologiczno – zdrowotnej zorganizowanej już po raz 21- ty pod hasłem„ Od ekologii do zdrowia”. Członkowie Szkolnego Kółka Ekologicznego i Gastronomicznego zaprosili i zachęcali społeczność lokalną do zdrowego stylu życia oraz omówili kilka ciekawostek wpływających na stan zdrowia człowieka.

- Organizatorzy bocheńskiej konferencji gościli ekspertów, którzy przygotowali wykłady : -” Biobomba” -pani mgr inż. Halina Bielec, Dyrektor SANEPIDU w Bochni -”Mikroplastik“- pan dr inż. Mirosław Pysz -Dziekan Wydziału Promocji Zdrowia Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie. Prelegenci- Eksperci bardzo przystępnie wzmocnili wiedzę naszych uczniów rozszerzając ich horyzonty z wiedzy prozdrowotnej, która okaże się niezwykle pomocna w kształceniu przedmiotów gastronomicznych jak i ścisłych.

Sesja ekologiczna ZS nr3 w Bochni odbyła się już po raz kolejny, przez co stała się tradycją , która umożliwia młodzieży aktywny udział w lokalnej i gospodarczej ekologii. Oprócz młodzieży w sesji uczestniczyli: Dziekan Wydziału Promocji Zdrowia Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie, Vice-Starosta Powiatu Bocheńskiego, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bochni, Dyrektor SANEPIDU, Dyrektorzy i Przedstawiciele Szkół Średnich, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Młodzież Naszej Szkoły .

Młodzież Szkolnego Kółka Ekologicznego składają serdeczne podziękowania wszystkim gościom uczestniczącym w sesji, Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3, a w szczególności Pani Dyrektor Halinie Bielec i Panu Dziekanowi Mirosławowi Pyszowi za ogromną życzliwość i wsparcie, które przyczyniło się do jeszcze aktywniejszej pracy SKE i SKG na rzecz zdrowia i naturalnego środowiska przyrodniczego.

                  

Categories: Aktualności

Comments are closed.