XXIV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu – JESTEŚMY W FINALE!!

  • By az
  • 27 stycznia, 2020
  • Komentowanie nie jest możliwe

Jak co roku, nasza szkoła została zaproszona do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Tematyka wiodąca w tej edycji rola żywienia w profilaktyce nadwagi i otyłości. W etapie szkolnym najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy IV Te D – Justyna Korta oraz Karol Stabrawa. I to właśnie oni 3 stycznia 2020 r. reprezentowali naszą szkołę podczas etapu okręgowego w Krakowie, rywalizując w grupie 82 uczestników o awans do etapu centralnego. Eliminacje okręgowe polegały na rozwiązaniu testu z tematyki wiodącej oraz z podstawowych wiadomości dotyczących żywienia i żywności a także  z zakresu biologiczno-chemicznych aspektów żywienia, technologii gastronomicznej oraz obsługi konsumenta.
Nasi reprezentanci zajęli bardzo wysokie miejsca – Karol 11 a Justyna 15. To naprawdę spory sukces biorąc pod uwagę, bardzo wysoki poziom tegorocznych eliminacji oraz fakt, że wśród uczestników konkursu najbardziej liczne grono stanowili uczniowie Liceów Ogólnokształcących.
27 stycznia Komisja Oceniająca przedstawiła listę osób zakwalifikowanych do etapu centralnego. Wśród sześćdziesięciu najlepszych osób w kraju znalazł się KAROL STABRAWA!
Uczestnikom gratulujemy a za Karola trzymamy kciuki podczas finału, który odbędzie się w Szczecinie 19-21 marca.

Categories: Aktualności

Comments are closed.