Z Bochni do Brazylii – spotkanie z podróżnikiem

  • By ml
  • 22 lutego, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

19 lutego 2016 r. wszyscy ciekawi świata uczniowie z klas: 1a, 1b, 1c, 1e, 2b, 2c, 2d, 2e, 3b, 3c, 3d, 4d pod opieką pani Agnieszki Gawłowicz wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem -  przedstawicielem grupy „Trzask”.

Tym razem podróżowaliśmy po Brazylii – największym państwie Ameryki Południowej i piątym pod względem powierzchni na świecie. Razem z panem Krystianem byliśmy w Rio de Janeiro pod pomnikiem Chrystusa błogosławiącego miastu i na słynnej plaży Copacabana. Słuchaliśmy opowieści o najdłuższym zarejestrowanym ulicznym korku mierzącym 344 kilometry a także opowieści o dzielnicach bogactwa, ale i biedzie wyrastających wokół faweli. O stadach kajmanów i “gangach” ostronosów okradających turystów z wszystkiego co szeleści. O papugach Ara będących na wyginięciu których jedno  jajko można kupić za 10 tysięcy dolarów. O brazylijskiej kawie która jest jedną z najlepszych na świecie. O karnawale w Rio i miasteczku olimpijskim, o którym nie wiedzą nawet Brazylijczycy. Poznaliśmy warunki życia, zwyczaje ludzi i miejsca, do których do tej pory nie mieliśmy możliwości dotrzeć. Opowieść okraszona była niezwykłymi zdjęciami, dzięki którym wszystko nabrało barw i realnych kształtów.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.