„ Z ekologią jest nam po drodze” – XII sesja ekologiczno – zdrowotna

  • By pc
  • 12 grudnia, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

W czwartek 6 grudnia w Zespole Szkół nr 3 w Bochni obyła się kolejna sesja–ekologiczno-zdrowotna pod hasłem           „Z ekologią jest nam po drodze”.

Prelegenci – członkowie Szkolnego Kółka Ekologicznego – swoimi referatami, prezentacjami multimedialnymi oraz pokazem mody szkolnej zachęcali społeczność lokalną do zdrowego stylu życia oraz wskazywali najważniejsze czynniki, które wpływają na stan zdrowia człowieka. Wysłuchano również wykładów: psycholog mgr Marty Bogacz pt. „Bulimia i anoreksja – jak sobie z tym poradzić”, i „ GMO – wybór należy do Ciebie” a także Leśniczy Beaty Węgrzyn, która zachęcała wszystkich uczestników do spędzenia wolnego czasu na łonie natury oraz omówiła organizację warsztatów ekologicznych prowadzonych przez Nadleśnictwo Brzesko oddział Bochnia.

Po części teoretycznej można było degustować ekologiczne przysmaki przygotowane przez młodzież kształcącą się w szkole w zawodach gastronomicznych z klas IV Tec, III Teb i II Teb.Spośród najciekawszych potraw znajdujących się na stołach wymienić można: galantynę, zwijańca z żółtego sera, tartinki, kanapeczki, wytrawne cukierki z ciasta filo, babeczki z sałatką, owocowe pawie, jeżyki, koguty, rolada szpinakowa z łososiem i tradycyjny bigos.

Uczestnikami sesji byli przedstawiciele bocheńskich szkół gimnazjalych i ponadgimnazjalnych.

Sesję zoorganizowały: Danuta Tokarczyk, Aneta Wojcieszek, Alina Krakowska, Anna Małyszek i Anna Mach oraz młodzież ze Szkolnego Kółka Ekologicznego.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.