“Z poszerzonym sercem” wycieczka na Turbacz

  • By ml
  • 6 czerwca, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

We wtorek  03.06. 2014 r. młodzież klasy II TEc wzięła udział w wycieczce na Turbacz. Wycieczkę naszą zatytułowaliśmy ,,Z poszerzonym sercem”. Wyszliśmy zielonym szlakiem z Kowańca, aby podziwiać  umiłowane przez naszego Patrona, Księdza Profesora Józefa Tischnera Gorce. Zdobywając ten najwyższy w paśmie Gorców szczyt (1310) m n. p. m.) podziwialiśmy piękno górskich szczytów i gorczańskich hal.

Idąc na Turbacz mijaliśmy piękne gorczańskie polany, górskie krajobrazy. Schronisko przywitało nas niezwykle gościnnie, a stąd ruszyliśmy szlakiem czerwonym przez halę Długą na Kiczorę.(1282) m n. p. m.) ,przez Polanę Zielenica, a stąd starym – czarnym szlakiem im. Seweryna Goszczyńskiego do Łopusznej, rodzinnej wsi Księdza Tischnera. Zeszliśmy z Turbacza ,,Z poszerzonym sercem”. W wycieczce wzięła udział klasa II TEc wraz z Wychowawczynią Panią Renatą Totą i Panią Anną Szewczyk.

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.