,,Z poszerzonym sercem” wycieczka na Turbacz

  • By admin
  • 16 października, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

W  słoneczny dzień, w czwartek 6 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce na Turbacz. Wycieczkę naszą zatytułowaliśmy ,,Z poszerzonym sercem”. Wyszliśmy zielonym szlakiem z Kowańca, aby podziwiać umiłowane przez naszego Patrona, Księdza Profesora Józefa Tischnera Gorce. Zdobywając ten najwyższy w paśmie Gorców szczyt (1310 m n. p. m.), podziwialiśmy piękno górskich smreków i gorczańskich hal. Na szlaku naszym znalazła się również Kaplica Matki Boskiej Królowej Gorców na Polanie Rusnakowej dedykowana w 1979 r. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II przez nowotarskich górali. To tutaj zaczęła się historia słynnych Mszy św. ,,Ludzi gór” na Turbaczu.

Idąc na Turbacz mijaliśmy przydrożne kapliczki, piękne gorczańskie polany, po prawej stronie mając przepiękny widok na Tatry. Schronisko przywitało nas niezwykle gościnnie, a stąd ruszyliśmy szlakiem czerwonym przez Halę Długą na Kiczorę(1282 m n.p.m.), Polanę Zielenica, a stąd starym – czarnym szlakiem im. Seweryna Goszczyńskiego do Łopusznej, rodzinnej wsi Księdza Tischnera. Zeszliśmy z Turbacza ,,Z poszerzonym sercem”. W wycieczce wzięły udział klasy: I TEa, I TEd, II TEe wraz z wychowawcami: Panią Elżbietą Madej, Panią Barbarą Sieczką i Panią Anną Szewczyk.

           

Categories: Aktualności

Comments are closed.