Zapraszamy do udziału w projekcie „Mój zawód – moja pasja”!

  • By admin
  • 15 czerwca, 2007
  • Komentowanie nie jest możliwe

Wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcieliby rozwijać zarówno swoje umiejętności zawodowe, jak również poszerzać zainteresowania – zapraszamy do udziału w programie „Multimedia@lna szkoła”finansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny, który realizować będziemy pod hasłem „Mój zawód – moja pasja”.

W programie uwzględniono spotkania z osobami, które przybliżą realia wykonywania zawodów, do których uczniowie się przygotowują; szkolenia rozszerzające zakres wiadomości i umiejętności uczniów; warsztaty pozwalające w praktyce korzystać z już nabytych – oraz zdobywać nowe umiejętności; wycieczki tematyczne pozwalające obserwować w praktyce możliwości rozwoju zawodowego. Dokumentowaniem działań, gromadzeniem materiałów oraz współpracą z mediami i ośrodkami kultury zajmie się grupa medialna, dla której przewidziano warsztaty doskonalące wiadomości i umiejętności dziennikarskie, fotograficzne i filmowe.

Celem naszego projektu jest ukazanie uczniom, jak niezbędnym narzędziem pracy są obecnie multimedia, rozbudzenie w nich pasji do przyszłego zawodu i – poprzez rozszerzenie posiadanych umiejętności – dodanie im wiary we własne możliwości. W związku z tym, przygotowane są również, dla wszystkich chętnych, warsztaty z zakresu autoprezentacji (z wykorzystaniem kamery), pisania CV i listów motywacyjnych, a także wykłady i prelekcje, przygotowywane we współpracy z Powiatowym Biurem Pracy oraz Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej. Zajęcia te mają przygotować uczniów do efektywnego poszukiwania pracy, jak również wyrównać szanse pomiędzy uczniami zamieszkującymi obszary miejskie i wiejskie.

A to nasze propozycje:

1. Warsztaty „Jak zdobyć dobrą pracę”:

- autoprezentacja

- pisanie cv i listów motyw.

- przygotowanie do wejścia na rynek pracy

2. Warsztaty „Więcej umiejętności – lepszy start”:

- obsługa kasy fiskalnej

- program Płatnik

- obsługa klienta

3. Spotkania z: księgową, biznesmenem, hotelarzem

4. Szkolenia „Technologia informacyjna w praktyce”:

- tworzenie stron www

- tworzenie prezentacji w programie PowerPoint

5. Utworzenie i prowadzenie strony www o projekcie

6. Wykonanie prezentacji multimedialnych:

- o swoim przyszłym zawodzie

- przepis na wybraną potrawę

7. Warsztaty gastronomiczne:

- „Gotuj z mistrzem” w Akademii Kurta Schellera

- „Ja też tak potrafię – oglądaj i gotuj”

8. Warsztaty medialne:

- dziennikarskie

- realizatora filmowego „Stop-klatka”

- fotograficzne „Zatrzymać chwilę”

9. Współpraca z gazetą szkolną

10. Wycieczki:

- do lokalnych restauracji „Restauracja od kuchni”

- do krakowskich hoteli wysokiej klasy

- na giełdę papierów wartościowych

11. Projekcje filmów:

- zakupionych w ramach projektu

- wypożyczonych z mediateki Fundacji Rozwoju Kina

12. Współpraca z Powiatowym Biurem Pracy – prelekcje

13. Utworzenie grupy 20 uczniów zaangażowanych w medialną obsługę projektu – tworzących dokumentację fotograficzną i filmową z działań w ramach projektu, współpracujących z gazetą szkolną, tworzących stronę www itp.

Jeśli interesuje Cię świat mediów i chciałbyś mieć swój udział w tworzeniu projektu – zapraszamy!!! Aby zgłosić swój udział lub uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z opiekunami projektu:

 

p. Barbarą Maćkowską (punkty 4,5,6,9,13)

p. Joanną Dzięciołowską (punkty 1,2)

p. Anną Sadkowską (punkty 8,13)

p. Barbarą Pilch (pkt 8)

p. Ewą Górą (pkt 7)

Categories: Aktualności

Comments are closed.