Zapraszamy na Dzień Patrona

 • By admin
 • 15 marca, 2009
 • Komentowanie nie jest możliwe

Serdecznie zapraszamy

wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i absolwentów Szkoły

do udziału w uroczystościach Jubileuszu 70 – lecia naszej szkoły

połączonych z Dniem Patrona,

które odbędą się w dniu 12 marca 2009 roku

Dnia 12 marca b.r. Zespół Szkół Nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera będzie obchodził jubileusz 70- lecia. Ta szczególna uroczystość została połączona z Dniem Patrona szkoły. To szczególny dzień dla nas, Nauczycieli oraz całej Społeczności Uczniowskiej. Zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach Wszystkich Nauczycieli, którzy przez długie lata tworzyli historię i piękną tradycję tej szkoły oraz Absolwentów naszej szkoły. To wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania, wspomnień i refleksji związanych z murami tej szkoły.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 wspólnym ,,Czytaniem Tischnera”, mającym na celu popularyzację myśli Księdza Profesora, Patrona naszej szkoły. Lekturą wspólnie czytaną przez Nauczycieli i Uczniów będzie znana pozycja Księdza Profesora ,,Myślenie według wartości”. Od godz. 10.00 zapraszamy do zwiedzania wystawy w hollu szkoły. Będzie można obejrzeć stare zdjęcia, nawet z lat… sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, dzięki którym chociaż na chwilę uda nam się przywołać miniony dawno czas. Na wystawie zaprezentowane zostaną również ,,rzeczy osobliwe” – stare maszyny do pisania pamiętające dawny czas, stary ,,Ekonomik”.

O godz. 11.00 w Kościółku Szkolnym odbędzie się uroczysta Msza św. dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uroczysta Akademia odbędzie się o godz. 13.00. Będzie to wyjątkowa okazja do wspomnień związanych z bogatą historią naszej szkoły. Wysłuchamy pięknych wierszy góralskich, oraz fragmentu ,, Historii Filozofii po góralsku”. W ten sposób przeniesiemy się w świat góralskich filozofów i umiłowanego przez Księdza Profesora Józefa Tischnera Podhala. Ponieważ jesteśmy ,,Szkołą Tischnerowską” podczas Akademii zostanie wykonany przez uczniów naszej szkoły ,,Hymn Rodziny Szkół Tischnerowskich”.

O godz.15.30 rozpocznie się program ,,Czytanie Tischnera” połączony ze wspomnieniami emerytowanej nauczycielki historii Pani Marii Mroczek. ,,Czytanie Tischnera” rozpocznie Pan Dyrektor Piotr Czekaj oraz Ks. Stanisław Kowalik. Do wspólnego ,,Czytania Tischnera” zaprosiliśmy również emerytowanego nauczyciela historii Panią Marią Mroczek oraz przedstawicielkę Rady Rodziców – Panią Marię Anioł. Dla młodzieży zostanie wyemitowany również nowy film Artura Więcka ,,Barona” i Witolda Beresia pt. ,,,Życie w opowieściach” o Księdzu Profesorze Józefie Tischnerze. Zapraszamy Wszystkich Nauczycieli, Uczniów i Absolwentów bardzo serdecznie do udziału w obchodach Jubileuszu naszej szkoły.

Program uroczystości:

 • 9.00 – 10.00 „Czytanie Tischnera” – s. 24 – uczniowie kl. I TE d, kl. II TE a
 • 10.00 Wystawa „Ekonomik dawniej i dziś” zorganizowana przez bibliotekę szkolną przy współpracy Archiwum Państwowego w Krakowie Oddział w Bochni Zwiedzanie wystawy w hollu szkoły – wszystkie klasy maturalne
 • 11.00 Msza Święta w Kościele Szkolnym w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i absolwentów
 • 13.00 Przywitanie zaproszonych Gości w sali gimnastycznej ZS Nr 3 w Bochni
  • Wystąpienia okolicznościowe zaproszonych Gości
  • „Mój brat, Józio…” – Księdza Profesora Józefa Tischnera wspomina brat pan Kazimierz Tischner
  • Program artystyczny w wykonaniu młodzieży ZS Nr 3 w Bochni – uczniowie kl. I TE a, I TE b, II TE a, II Te b, II TH
 • około 15.30 „Czytanie Tischnera” i wspomnienia emerytowanego nauczyciela historii pani mgr Marii Mroczek – sala nr 24 – uczniowie kl. I TE a, kl. II TH b Projekcja filmu „Tischner – życie w opowieściach” – sala nr 24
Categories: Aktualności

Comments are closed.