Zbigniew Herbert – poeta godziwego życia

  • By admin
  • 4 grudnia, 2008
  • Komentowanie nie jest możliwe

„Jakby wyglądał nasz świat, gdyby nie było w nim Herberta. Nie tylko jako poety, nawet nie tylko jako pisarza, ale kogoś tak rzadkiego wśród nas, kto dawał świadectwo naszemu wiekowi. Jego wiekowi”

W ramach obchodów roku Zbigniewa Herberta, w bibliotece szkolnej młodzież z naszej szkoły pod kierunkiem prof. Lilii Cichostępskiej i nauczycieli bibliotekarzy, przygotowała spotkanie poświęcone twórczości wybitnego poety XX wieku. Uroczystość połączona z konkursem recytatorskim dała okazję do szerzenia wiedzy o poezji Herberta, ale także było impulsem dla uczestników spotkania, by zaciekawili się twórczością tego poety.

Uczniowie zaprezentowali Herberta, którego znamy, recytując wiersze Przesłanie Pana Cogito, Potęga smaku, Pan od przyrody, ale również wiersze pominięte, zapomniane tj. Dałem słowo, Dwie krople, Cmentarz warszawski. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu przyznano 4 nagrody i 1 wyróżnienie:

  • I miejsce – Daniel Kądziela z II Za
  • II miejsce – Sebastian Kępa z I TEa
  • III miejsce – Monika Mytych i Iwona Mikołajek z III TEc
  • Wyróżnienie – Anna Janczyk z IV TEe

   

Categories: Aktualności

Comments are closed.