„Zbiór Cantora. Diabelskie schody.”

  • By pc
  • 8 maja, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

Pod  tym tajemniczym tytułem kryje się tytuł pracy naszego ucznia Norberta Miękiny, którą przedstawiając do konkursu matematycznego wywalczył II miejsce i tytuł laureata.

W dniu 21 kwietnia 2015r. w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego odbył się finał Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych. Organizatorami konkursu są Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk przy Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, a w szczególności rozwijanie umiejętności pisania oraz wypowiadania się o matematyce. Prace konkursowe oceniane były przez pracowników naukowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego. Jury brało pod uwagę zarówno jej treść jak i prezentację podczas finału.

Norbert Miękina – uczeń klasy pierwszej technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Nr 3 zajął II miejsce i został laureatem tego konkursu. Napisał pracę pt. „Zbiór Cantora. Diabelskie schody.” Wykonał stronę internetową przedstawiającą te zagadnienia. Jury szczególnie wysoko oceniło umieszczone w niej animacje, które pomogły w lepszym zrozumieniu omawianych tematów. Norbertowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem naukowym pracy była mgr Barbara Góra.

Categories: Aktualności

Comments are closed.