„Zdrowe Śniadanie – Uczniowie dla uczniów”

  • By wwwzs3
  • 11 października, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 9 października 2013r. w ramach realizacji projektu “KIK- 34″ odbyła się kolejna akcja – “Zdrowe śniadanie”, tworzona i przeprowadzona przez uczniów dla uczniów naszej szkoły. Miała ona na celu wdrażanie zasad prawidłowego żywienia  młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw, a w konsekwencji – zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz zachęcenie szkolnej społeczności do łatwych do podjęcia działań na rzecz zdrowego stylu życia. Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowały panie  Joanna Ludew, Katarzyna Kielar-Drabina,  Danuta Tokarczyk,  którym zawdzięczamy tak dobre przygotowanie akcji.  Uczniowie klasy drugiej wraz z opiekunami przyrządzili zdrowe przekąski. Podane zostały  duże ilości owoców sezonowych, orzechy, suszone daktyle, jogurt naturalny ze słonecznikiem i rodzynkami, odświeżająca woda z cytryną oraz świeżo wyciskany sok z marchewek. Hitem okazało się ciasto marchewkowe,  które szybko zniknęło ze stołów. Uczniowie mogli zabrać ze sobą przepisy na podane im smakołyki. Śniadanie było nie lada atrakcją, dlatego wszystkie dania zniknęły w mgnieniu oka. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni zdrowym posiłkiem i z uśmiechami na twarzach wrócili na lekcje.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.