Zdrowe śniadanko dla najmłodszych

  • By ml
  • 10 czerwca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

01 czerwca 2016 r. czyli w Dzień Dziecka  w ramach „Projektu KIK/34 dla najmłodszych”  gościliśmy 26 uczniów klas I, II, III  ze Szkoły Podstawowej w Łąkcie Górnej. Celem przedsięwzięcia było propagowanie idei zdrowego odżywiania wśród najmłodszych. Młodzież z klasy II TE b pod opieką  nauczyciela Magdaleny Hernik pomogła przygotować dzieciom posiłek w  skład, którego wchodziły różnego rodzaju zdrowe kanapki,  jeżyki owocowe, soki ze świeżych owoców oraz ciasteczka owsiane. Młodzi kucharze stanęli na wysokości zadania i wykazali się cierpliwością i opiekuńczością w stosunku do małych adeptów sztuki kulinarnej. Przygotowane potrawy i napoje były smaczne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe. Wizyta w naszej szkole bardzo się dzieciom podobała, a nowa pracownia gastronomiczna wywarła na nich duże wrażenie, co wywnioskowaliśmy po ich okrzyku – „Wow”.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w konkursie , dotyczącym znajomości warzyw i owoców, wykazując się zaskakująco dużą wiedzą.

Na koniec każdy  z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkową czapeczkę kucharską.

Categories: Aktualności

Comments are closed.