Zdrowie i Ekologia-o tym się mówi w Naszej Szkole

  • By admin
  • 1 grudnia, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 30 listopada 2011 roku liczne grono młodzieży ZS nr3 w Bochni wzięło udział w sesji ekologiczno – zdrowotnej pod hasłem „ JESTEM- EKO, JESTEM -TRENDY”, Prelegenci- członkowie Szkolnego Kółka Ekologicznego opowiadali o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego stosowania związków chemicznych, czynnikach wpływających na zdrowie człowieka, wyjaśniali, jaki może mieć wpływ spalanie surowców niesegregowanych na środowisko naturalne i jak ważna jest właściwa segregacja. Spotkanie połączono z degustacją ekologicznych wyrobów, które zostały przygotowane przez młodzież uczącą się w technikum w zawodzie kucharz: III Tec , II Teb, IV Tec, a profesjonalną obsługą imprezy wykazali się uczniowie z klasy IIITee, ITeb.

Organizatorzy bocheńskiej konferencji gościli ekspertów, którzy przygotowali wykłady: Woda najważniejszą substancją dla człowieka, stosowanie niewłaściwych opakowań w żywności-pani mgr inż. Halina Bielec, naturalne kosmetyki u młodej kobiety i nie tylko – kosmetolog Elżbieta Opoka, a także mieli możliwość przedstawić muzyczne talenty młodych ekologów, inscenizację nie pal śmieci oraz modę szkolną. Oprócz młodzieży w sesji uczestniczyli: Dyrektorzy i Przedstawiciele Szkół, Przedstawiciele Nadleśnictwa w Bochni, Redaktorzy Gazet.

Organizatorzy sesji: Maria Słowik, Danuta Tokarczyk, Aneta Wojcieszek, Alina Krakowska, Anna Mach, Joanna Ludew, Anna Małyszek.

Młodzież Szkolnego Kółka Ekologicznego z klasy II Tec, III Teb składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3 za ogromną życzliwość i wsparcie, które przyczyniło się do jeszcze aktywniejszej pracy SKE na rzecz zdrowia i naturalnego środowiska przyrodniczego.

         

Categories: Aktualności

Comments are closed.