Ekologia i Zdrowie

  • By ml
  • 20 grudnia, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 14 grudnia 2017 roku liczne grono młodzieży, nauczycieli, zaproszonych gości wzięło udział w połączonych  dwóch tradycyjnie obchodzonych imprezach w naszej szkole: w  spotkaniu świąteczno- noworocznym i zorganizowanej już po raz 19- ty w sesji ekologiczno – prozdrowotnej  pod hasłem „Zdrowie a tradycje bożonarodzeniowe”. Członkowie Szkolnego Kółka Ekologicznego i Gastronomicznego zaprosili i zachęcali społeczność lokalną do poznania zwyczajów i  tradycji bożonarodzeniowych na tle zdrowego stylu życia.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Z jednej strony pełen zadumy i wyciszenia, pozwalający na nowo odkryć, to co najważniejsze w naszym życiu. Z drugiej , jedyny taki w roku kiedy , możemy w pełni oddać się przygodą gotowania, pieczenia i smakowania różnych potraw. Te i inne zwyczaje kulinarne wpływające na nasze drogocenne zdrowie przedstawił nasz gość- ekspert -pan dr inż. Mirosław Pysz -Dziekan Wydziału Promocji Zdrowia Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie, który dokładnie wyjaśnij co i dlaczego powinno znaleźć się na wigilijnym stole Polaków.

Prelegent bardzo przystępnie przekazał wiedzę naszym uczniom rozszerzając ich horyzonty z tematyki prozdrowotnej, która jest niezwykle pomocna w kształceniu przedmiotów gastronomicznych. W chwilę tego cudownego bożonarodzeniowego nastroju miłości i radości wprowadziło wspólne kolędowanie, a następnie radujący zmysły koncert kolęd i pastorałek wykonany przez grupę Consonare. W dalszej części programu młodzież miała możliwość przedstawić prezentację – “Tradycje wigilijne państw Unii Europejskiej” oraz zaprosić do wspólnie przygotowanej wieczerzy wigilijnej.

Sesja ekologiczna ZS nr3 w Bochni odbyła się już po raz kolejny, przez co stała się tradycją, która umożliwia młodzieży aktywny udział w lokalnej i gospodarczej ekologii. Oprócz młodzieży w sesji uczestniczyli: Dziekan Wydziału Promocji Zdrowia Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie, Dyrektor OŚRiL w Starostwie w Bochni, Przedstawiciele Bocheńskiego Koła Ekologów, Przedstawiciel Nadleśnictwa w Bochni, Dyrektor  Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bochni, Dyrektor ARR w Krakowie, Dyrektor i  Przedstawiciel ODR w Bochni, Dyrektor SANEPIDU, Przedstawiciele Szkół Średnich, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Emeryci oraz Młodzież Naszej Szkoły.

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.