Zdrowy i wesoły Dzień Dziecka w naszej szkole

  • By admin
  • 4 czerwca, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

2 czerwca 2012 roku liczne grono młodzieży naszej szkoły i zaproszonych gości wzięło udział w  sesji  Czas na zdrowie oraz w spektaklu  Kopciuszek, przygotowanym przez wolontariuszy ZS3 i wychowanków bocheńskiego Domu Dziecka. W czasie uroczystości odbyło się podsumowanie warsztatów teatralnych.  Dzieci wcieliły się w poszczególne role sceniczne , dokładając wszelkich starań, aby ich  kreacje aktorskie  były profesjonalne. Innym niezwykle  ciekawym punktem programu było wspólne obejrzenie filmu Śmietnik w mojej głowie, który zachęcił do prowadzenia zdrowego trybu życia.  W tym samym czasie odbyła się degustacja pysznych, a przede wszystkim zdrowych potraw przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Najmłodsi uczestnicy imprezy spędzili wiele radosnych chwil w bibliotece szkolnej, w której zorganizowane zostały różne atrakcje, np. malowanie twarzy, gry i konkursy, zabawy sportowe,  czytanie baśni i bajek  w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Organizatorzy konferencji przygotowali także wiele ciekawostek kulinarnych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych wyczarowali prawdziwe kuchenne cuda. Kulinarne niespodzianki stały się atrakcją dla młodszych i starszych dzieci. Fantazyjne, kolorowe kanapeczki samodzielnie przygotowane przez najmłodszych, cynamonowe i owsiane ciasteczka, owocowy paw, sałatki, sorbety, soki owocowo-warzywne…. to tylko niektóre z pysznych i zdrowych potraw.

W myśl zasady „ruch to zdrowie” odbyły się także zawody sportowe wyznaczonych drużyn: piłka siatkowa i  koszykowa. Uczniowie i zaproszeni goście chętnie brali w nich udział. Na zakończenie sesji wręczono zwycięskim drużynom i indywidualnym zawodnikom dyplomy, a najmłodszym uczestnikom sesji niespodzianki. Organizatorzy przygotowujący sesję to: pani Danuta Tokarczyk, Maria Słowik, Ewa Szymczyk, Aneta Wojcieszek, Anna Małyszek, Alina Krakowska, Aldona Wełna, Elżbieta Kokoszka oraz Anna Sadkowska. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji naszej szkoły, zaproszonym gościom, wolontariuszom i wszystkim uczniom, którzy wzorowo pełnili funkcję gospodarzy.

               

Categories: Aktualności

Comments are closed.