ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 – EDUKUJE SPOŁECZNOŚĆ BOCHEŃSKĄ!

  • By admin
  • 31 października, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

25 października uczniowie klas:  II TE b, I TE c , IV TE d pod opieką Anety Wojcieszek oraz  Anny Małyszek opuścili mury szkolne i w ramach zajęć przeprowadzili AKCJĘ EDUKACYJNĄ NA RZECZ WALKI Z RAKIEM.  Celem naszej wyprawy było uświadomienie społeczności lokalnej wagi zdrowego odżywiania i właściwego stylu życia w zapobieganiu powstawaniu chorób nowotworowych. Wybraliśmy takie miejsca, w których spotkać można najwięcej osób w różnym przedziale wiekowym, o zróżnicowanej aktywności fizycznej i zawodowej, a więc: bocheńskie Markety, Rynek Główny, plac Pułaskiego, Planty i okolice szkół. Aby przekazać wiedzę żywieniową nowo napotkanym osobom, młodzież musiała się dobrze do tego przygotować. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przeanalizowali najnowsze opracowania naukowe dotyczące produktów o charakterze antynowotworowym. Na tej podstawie sporządziliśmy broszurki, które młodzież rozdawała wszystkim napotkanym osobom. Dodatkowo uczennice IV klasy przeprowadzały wywiady posługując się wcześniej przygotowaną ankietą. Oto przykładowe pytania ankietowe:

„ Czy uważa Pana/ Pani, że odżywia się prawidłowo i prowadzi zdrowy styl życia?”

„ Co według Pan/ Pani decyduje o dobrym stanie zdrowia”?

Wędrując przez Bochnię śpiewaliśmy piosenkę i skandowaliśmy prozdrowotne hasła:

„ Jedz buraka nie masz raka”!

„ Każdy kto kapustę zje to rakowi mówi- NIE!

„ Jedz warzywa i owoce zyskasz przez to nowe moce”!

„ Odstaw tłuszcz te zwierzęce, ulecz wreszcie swoje serce”!

„Chcesz człowieczku przyjemności jedz warzywa bez żałości”!

„ Więcej warzyw i owoców będziesz zdrowszy – to jest sposób”

Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Pokazaliśmy społeczności lokalnej, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie tylko mają wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej, ale zależy nam również na przekazywaniu jej innym. Przy okazji życzyliśmy bochnianom dużo, dużo zdrowia od Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni.

           

Categories: Aktualności

Comments are closed.