Zespół Szkół Nr 3 w Bochni Laureatem Głównej Nagrody projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

  • By admin
  • 8 grudnia, 2009
  • Komentowanie nie jest możliwe

6 grudnia w krakowskiej filharmonii odbyła się uroczysta gala projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” – małopolskiej inicjatywy uczącej młodzież niesienia pomocy potrzebującym.. W wydarzeniu wzięli udział kardynał Stanisław Dziwisz, marszałek Marek Sowa, członek zarządu Witold Latusek, małopolski wicekurator oświaty Grzegorz Baran oraz radni województwa. Na uroczystej gali licznie zjawili się przedstawiciele duchowieństwa, starostowie, wójtowie i burmistrzowie, dyrektorzy małopolskich szkół, nauczyciele i młodzież – uczniowie, którzy realizowali szkolne projekty. Laureatom wręczono statuetki i pamiątkowe dyplomy.

Projekt realizowany jest przez samorząd od 2007r. W tym roku w projekt zaangażowało się ponad 200 szkół i ponad 3,5 tys. uczestników. By propagować ideę wolontariatu młodzież pomagała rówieśnikom w szkołach i domach dziecka, troszczyła się o niepełnosprawnych, osoby starsze i samotne. Wspierała także rodziny wielodzietne i samotne matki mające trudności finansowe. Otwarła się na potrzeby dzieci cierpiących autentyczny głód i nędzę w Afryce, Ameryce Południowej i Indiach, a także włączyła się w ogólnopolskie akcje charytatywne, takie jak: „Góra grosza”, „Dostrzec innych – Pomoc humanitarna na świecie”, „Adopcja na odległość, „Jeden grosz za jeden kilometr”, „Marzycielska poczta”, „Akcja kilo” czy „Wyprawka dla żaka”.

Laureaci Nagrody Głównej:

Zespoły:
Gimnazjum Nr 63 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie
Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni
Gimnazjum w Zespole Szkół w Trzetrzewinie
Gimnazjum Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Targu
Gimnazjum Nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej
Gimnazjum im. ks. dr Stanisława Czartoryskiego w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim

Laureaci Nagrody Głównej uczestniczyli w Krakowie w trzydniowych warsztatach kulturalnych w dniach od 4 do 6 grudnia br. sfinansowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Młodzież mieszkała w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W ramach warsztatów zwiedzili centrum Krakowa, Wawel i Muzeum Lotnictwa, obejrzeli spektakl w Operze Krakowskiej, uczestniczyli w koncercie w Kościele p. w. św. Piotra i Pawła, w projekcji filmu o błogosławionym Janie Pawle II w łagiewnickim Centrum „Nie lękajcie się” i prezentowali swoje projekty na scenie Rynku Głównego podczas spotkania z orszakiem św. Mikołaja.

          

Categories: Aktualności

Comments are closed.