Złazisko na Bazie “Lubogoszcz”

  • By ml
  • 5 maja, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

29 kwietnia 50-osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział wraz z opiekunami w Złazisku Młodzieży zorganizowanym przez PTTK – Oddział w Bochni. Głównym celem Złaziska było promowanie hasła ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Malownicza  trasa szlakiem Beskidu  Wyspowego była okazją do wspólnej integracji oraz propagowania turystyki górskiej wśród młodzieży.

W złazisku wzięło udział około 200 uczestników – młodzieży wraz z opiekunami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego. Naszą szkolną grupę prowadził ks. Marek Mierzyński. Wędrowaliśmy wiosennym szlakiem- czerwonym trasą z Kasiny Wielkiej na Lubogoszcz (952 m. n. p. m.). Po drodze mijaliśmy polany, wiosenna aura wzbudziła wiele radości i zachwytu pięknem Beskidu Wyspowego. Stąd udaliśmy się Bazę “Lubogoszcz”. Mile spędzony tutaj czas upłynął na grach i zabawach  oraz konsumpcji pysznej kiełbaski z grilla. Wszyscy uczestnicy Złaziska otrzymali okolicznościowe znaczki i słodycze, a młodzież której się poszczęściło w losowaniu otrzymała również nagrodę w postaci map i książek.  W konkursie tematycznym związanym z topografią Beskidu Wyspowego i historią PTTK wzięli udział uczniowie: Paulina Frontczak (III Tea), Tomasz Wójcik (klasa II TEb), Mateusz Marszałek (III TEd), którzy reprezentując naszą szkołę  zajęli  II miejsce w konkursie.  Młodzież odpowiadała na pytania testowe związane z topografią terenu oraz historią PTTK. Młodzież naszej szkoły otrzymała także złoty Puchar dla najliczniejszej grupy rajdowej. W rajdzie uczestniczyła młodzież klasy I TEb, I TEc, I Ted, I z, II TEb, II TEc, II za, III TEa, III z, III TEd pod opieką ks. Marka Mierzyńskiego, p. Agnieszki Gawłowicz, p. Marty Jaroszewskiej, p. Anny Szewczyk.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.