Złazisko na Jaworzu

  • By ml
  • 7 maja, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

29 kwietnia 50-osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział wraz z opiekunami w Złazisku Młodzieży zorganizowanym przez PTTK – Oddział w Bochni. Głównym celem Złaziska było promowanie hasła ,,Turystyka łączy pokolenia”. Malownicza  trasa szlakiem Beskidu  Wyspowego była okazją do wspólnej integracji oraz propagowania turystyki górskiej wśród młodzieży.

W złazisku wzięło udział około 200 uczestników – młodzieży wraz z opiekunami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego. Naszą szkolną grupę prowadził ks. Marek Mierzyński. Wędrowaliśmy wiosennym szlakiem trasą z Limanowej w Pasmo Łososińskie-  przez Sałasz (868)  i Jaworz  (921 m. n. p.m.) do bacówki zwanej ,,Hubertówką”. Po drodze mijaliśmy polany, wiosenna aura wzbudziła wiele radości i zachwytu pięknem Beskidu Wyspowego. Stąd udaliśmy się do bacówki, zwanej  ,,Hubertówką pod Jaworzem”. Mile spędzony tutaj czas upłynął na grach i zabawach  oraz konsumpcji pysznej kiełbaski z grilla. Wszyscy uczestnicy Złaziska otrzymali okolicznościowe znaczki i słodycze, a młodzież której się poszczęściło w losowaniu otrzymała również nagrodę w postaci map i książek.  W konkursie tematycznym związanym z topografią Beskidu Wyspowego i historią PTTK wzięli udział uczniowie klasy IV TEe: Tomasz Kępa, Paulina Kolarz oraz Kinga Czubala, którzy reprezentując naszą szkołę  zajęli  II miejsce w konkursie.  Młodzież odpowiadała na pytania testowe związane z topografią terenu oraz historią PTTK. Młodzież naszej szkoły otrzymała także złoty Puchar dla najliczniejszej grupy rajdowej. W rajdzie uczestniczyła młodzież klasy I TEb, I TEc, I za, II TEf, III TEb, IV TEe pod opieką ks. Marka Mierzyńskiego, p. Agnieszki Gawłowicz, p. Anny Małyszek, p. Anny Szewczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.